tel 513 013 762

Solary

Coraz powszechniej stosowane zapewniają ciepłą wodę użytkową lub wspomagają ogrzewanie pomieszczeń lub basenów. Działają od świtu do zmierzchu. Umieszczane głównie na dachach budynków od strony południowej. Przewagę zdobywają panele płaskie, podlegające dotacji. Rurowe są coraz rzadziej montowane.

Solary łączone są z zbiornikami buforowymi wody i przekazują ciepło glikolu do ogrzania wody. Solary powszechne w krajach śródziemnomorskich zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Ich przydatność do systemu ogrzewania w naszej strefie klimatycznej jest ograniczona.

Solar próżniowy łącznie z zbiornikiem

Cena od 1 500,00 netto. PLN

Bez obsługowy, całoroczny system posiada zbiornik ciepłej wody przy kolektorach dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych zbiorników.

Jest to doskonałe rozwiązanie tam gdzie nie można sobie pozwolić na brak miejsca.

Dzięki zastosowaniu całorocznego systemu opartego na kolektorach rurowych nie tylko zapewniamy sobie ciepłą wodę do mycia ale i również do zastosowań gospodarczych.

Próżniowy kolektor rurowy KSR10 Hewalex

Ceny od 2 240,00 netto.PLN

Kolektory próżniowe typu KSR10 należą do najwydajniejszych urządzeń tego typu na rynku. Zastosowanie 1-ściennych rur próżniowych, dodatkowo pokrytych warstwą antyrefleksyjną zapewnia wysoką sprawność optyczną na poziomie 85% w odniesieniu do powierzchni absorbera.

Kolektory próżniowe (popularnie nazywane: solary próżniowe, solary rurowe) KSR10 mogą być wykorzystywane w małych, jak i dużych instalacjach zarówno dla podgrzewania wody użytkowej, jak i wspomagania ogrzewania. Wysoka sprawność kolektora pozwala uzyskiwać wysokie temperatury robocze, co może być także wykorzystywane dla celów technologicznych.

Kolektor słoneczny SOL 27 premium

Ceny od 2 300,00 netto PLN

Najnowszy kolektor słoneczny SOL 27 Premium został wykonany w oparciu o najnowsze technologie, które pozwoliły na zwiększenie jego sprawności. Urządzenie posiada absorber wynoszący 2,38m², z którego uzyskuje 2000 W mocy grzewczej. Dostępny jest w wersji do montażu pionowego (S) lub poziomego (W). Zakres zastosowania: do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz w kombinacji z ogrzewaniem wody w basenie lub wspomaganiem ogrzewania budynku. Kolektor zabezpiecza tafla szklana o grubości 3,2 mm, wykonana z przezroczystego szkła. W połączeniu z odpowiednimi zestawami mocującymi możliwy jest montaż na dowolnym pokryciu dachowym.

Kolektor płaski

Ceny od 1 140,00 netto PLN

Składa się z czarnej płyty zwanej absorberem wykonanej z miedzi bądż innego metalu na której lub w której znajdują się rury z bezpośrednio przepływającym czynnikiem grzewczym. Rurkami przepływa czynnik solarny, odbiera ciepło od nagrzanego absorbera i oddaje je do wymiennika ciepła. Od wierzchu całość przykryta jest osłoną ze szkła hartowanego lub innego tworzywa z selektywną powłoką. Często kolektory płaskie wykorzystywane są do podgrzewania wody w basenie.

Zestaw solarny Hewalex 3TLPAm-300

Ceny od 6 600,00 netto PLN

Zestaw solarny przeznaczony jest do ogrzewania ciepłej wody użytkowej dla 3-5 osobowej rodziny. Zestaw zawiera 3 kolektory płaskie o łącznej powierzchni absorbera 5,4 m2, podgrzewacz ciepłej wody użytkowej o pojemności 300 litrów oraz wszystkie elementy potrzebne do zbudowania instalacji. Wyjątkiem są mocowania, które należy dobrać indywidualnie do miejsca montażu kolektorów słonecznych oraz rury łączące kolektory z podgrzewaczem. 

Zastosowanie w kompletnym zestawie, gwarantuje maksymalny poziom trwałej i niezawodnej pracy instalacji. Wszystkie elementy wchodzące w kontakt z czynnikiem roboczym i aluminium, wykonane zostały ze specjalnego stopu aluminum i stali nierdzewnej. Zastosowanie takich elementów gwarantuje bezpieczeństwo funkcjonowania instalacji solarnej.

© 2014 Warmena Poznań - Pomysł na TANIE ciepło | Polityka Cookies | www.mornel.com